.
שוחחו איתי בwhatsapp
top of page

מה אתם חייבים שיהיה לכם במטבח שלכם?

וכמובן שיש לשולי כבר במטבח שלה:)


הפרטים הקטנים. הם אלו שעושים את ההבדל.

הפרטים התכנוניים הקטנים הם אלו שיעשו את ההבדל בין מטבח סבבה לבין מטבח ממש ממש נוח ובין מטבח שמעייף אתכם לבין מטבח שכיף לכם לעבוד בו. הפרטים התכנוניים הקטנים הם אלו שיעשו את ההבדל בין מטבח שמורכב ומסובך לכם לתפעל ולשמור על הסדר ועל הניקיון בו לבין מטבח שקל לכם לסדר ולנקות וקל לכם לתפעל אותו. ולא, אני לא הולכת לדבר פה על משולש העבודה במטבח או על גודל משטח העבודה. אלו הפרטים התכנוניים הגדולים. אני רוצה להראות לכם כמה פרטים קטנים אבל סופר חשובים שאתם פשוט חייבים שיהיו לכם במטבח שלכם.


גם אצלכם המגב והמטאטא מטיילים במטבח ובכל הבית? ואז הם מגיעים לאחסון במרווח שבין המקרר לתנורים? וכל פעם שאתם פותחים את המקרר המטאטא נופל עליכם?

אז, הדבר הראשון שאתם חייבים במטבח שלכם הוא שיהיה לכם מקום למגב ולמטאטא. מקום ייעודי שלשם הם חוזרים בסוף הניקיון. ונסגרים מאחורי דלת סגורה. שיהיה נקי בעין. ונקי במטבח.

קבלו רעיון: הרי אנחנו מרחיקים את קיר הגבוהים כעשרה ס"מ מהקיר כדי שהמקרר לא יבלוט יותר מידי מקו הארונות. אז ניקח עוד עשרה ס"מ מעומק המזווה - וקיבלנו 20 ס"מ מאחורי המזווה לצורך יחידת המטאטא והמגב.

הנה יחידת המגב והמטאטא אצל שולי ואתם חייבים אחת כזאת גם במטבח שלכם:

ואם אנחנו מדברים על ניקיון, אז הדבר השני שאתם חייבים במטבח שלכם הוא תעלת ניקוז. כן, כמו שיש לכם במקלחת. אליה תגרפו את מי השטיפה. תחסכו כל כך הרבה כוח על איסוף המים או על גריפת המים למיקום מרוחק. אז קבלו את תעלת הניקוז במטבח של שולי. רואים אותה? אתם חייבים תעלת ניקוז גם במטבח שלכם:

ומקום לפח. יש לכם? לא תמיד אנחנו אוהבים לדבר על זה, או להקדיש לפח מקום ייעודי. ואז הוא מסתובב לנו בין הרגליים. וגם הלכלוך מסתובב בכל המטבח. לא חבל על הכוחות ועל הזמן? כל פעם לנקות מסביב לפח וכל פעם להזיז אותו ממקום למקום? אז, הדבר השלישי שאתם חייבים במטבח שלכם הוא פשוט לייעד מקום ספציפי לפח. וכדאי שזה יהיה מקום נגיש ונוח לכם מצד אחד, אבל נסתר מצד שני.

הנה, כאן הנישה שתכננתי במטבח של שולי עבור הפח:

הדבר הרביעי שאתם חייבים במטבח שלכם הוא ארון הרמוניקה.

בעבר, "תחנת" מוצרי החשמל הקטנים היתה נסגרת בתריס שנגלל כלפי מעלה. אבל מה? התריס הוא אלמנט יקר מאוד. ובסוף, הגלילה שלו לא היה זורמת ונוחה והיה גם קשה לגלול אותו כלפי מטה בחזרה. ואז מה קורה? גם הייתם משלמים על אלמנט ממש יקר, וגם בסוף הוא נשאר פתוח או נתקע ולא משמש לייעודו המקורי: להסתיר את הבאלגן של מוצרי החשמל הקטנים.

לכן אתם חייבים הרמוניקה. דלת שמתקפלת ונאספת אל הקיר, במחיר נמוך הרבה יותר והרבה יותר קלה לתפעול.

והנה דלת ההרמוניקה של שולי:

הדבר החמישי שאתם חייבים במטבח שלכם הוא ניצול כל פינה. ושהמטבח יתאים לכם בול.

למשל, אתם לא אוהבים ישיבה בכסאות בר? זה לא נוח לכם? או מרגישים שזה מסוכן לילדים שלכם? אז לא חייבים. תכננו ישיבה בגובה כסאות רגילים. ואז את המרווח בין גובה משטח העבודה לבין גובה משטח האכילה תנצלו. לפלייסמייטים, לברכונים.

אז הנה משטח האכילה אצל שולי:

והנה המגירה שבמרווח:

והדבר שאתם הכי חייבים במטבח שלכם הוא תכנון מקצועי. תכנון שייקח בחשבון את הרגלי הבישול והקניות שלכם, את הרגלי האירוח והאחסון שלכם. תכנון שייקח בחשבון את העובדה שאתם חובבי אפיה או שאתם שונאים לשטוף כלים (דוגמאות אמיתיות מלקוחות שונים שלי) ותכנון שייקח אתכם צעד אחר צעד כולל ליווי לבחירת החומרים וליווי במהלך הביצוע כדי לוודא שהכל מתבצע כמו שרצינו ושתכננו.

ליווי כזה שולי קיבלה.

ליווי כזה גם אתם תקבלו.

אז תכתבו לי הודעה ונצא לדרך.136 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page