.
שוחחו איתי בwhatsapp
top of page

הדירה הפרקטית בפתח תקווה - חלק ב': המטבח

עודכן: 30 באפר׳

המטבח. לב הבית. כל הלב שלנו מושקע בבישולים לילדים, באפיה למשפחה.

בארוחת בוקר.

וצהריים. וערב.

וסעודות שבת.

וארוחות מושקעות לחגים.

ואירוח.

וכוס קפה לטכנאי.

וכוס מים לעוזרת.

ועוגה לשכנה שילדה.

הכל הכל מתחיל במטבח, כל החיים שלנו עוברים דרך המטבח. ולכן כל כך חשוב שהמטבח יהיה סופר פרקטי עבורכם.

חשוב שהמטבח שלכם יהיה סופר נוח לתפעול,

חשוב שהוא יכיל אחסון מותאם בדיוק למה שנכון לכם,

וחשוב שכל הפונקציות יהיו מאורגנות נכון. לפני שאתכנן את המטבח שלכם אערוך איתכם פגישת פרוגרמה מקיפה ויסודית כדי להבין בדיוק מה אתם צריכים, מה נוח לכם, מה צרכי האחסון שלכם, מה הרגלי הבישול שלכם. אין מטבח דומה לרעהו, כמו שאין משפחה דומה לרעותה. כמו שאין לב דומה לרעהו. המטבח. לב הבית.


בתכנון המטבח בדירה בפתח תקווה שמתי דגש מיוחד על כל הנקודות שציינתי משום שבעלי הבית הם זוג מבוגר שחשוב היה להם שיהיה להם נוח וקל לתפעל את המטבח גם בגילם המתקדם.

ללקוחה היה חשוב שהיא לא תצטרך לסחוב או להרים את המיקסר.

לשם כך תכננתי עבורה מדף נשלף למיקסר. היא שולפת את המיקסר בקלות, ובקלות מחזירה אותו למקומו.

את פינת האחסון של המיקסר ומכשירי החשמל הקטנים בחרתי שלא לסגור בתריס, כמקובל, אלא בהרמוניקה הנפתחת הצידה. משום שתריס הנגלל כלפי מעלה יקשה על הלקוחה לסגור אותו בתום השימוש ואילו הרמוניקה הנפתחת הצידה, תהיה קלה יותר לסגירה.

הנה דוגמא משמעותית לנוחות תפעול המותאמת אישית לצרכי הלקוחות.

נוחות תפעול נוספת, לדוגמא, היא גובה הישיבה. נכון. זה מודרני לתכנן אי במטבח. וזה טרנדי לשבת בגובה ישיבת אי. תגללו פה ותיראו שלמספר משפחות צעירות אף תכננתי אי במטבח. אבל לאנשים מבוגרים לא נוח ולא בטיחותי לשבת על כסא בר. לכן תכננתי אי קטן עם דלפק אכילה בגובה ישיבה רגיל. ושתהיה גם טלוויזיה קטנה להתעדכנות בחדשות בזמן שאוכלים סלט:)

האחסון במטבח הותאם בדיוק לכמות, לסוג ולתכולת המוצרים והכלים שברשות הלקוחות. כולל התאמת גובה המגירות, רוחבן ומיקומן. קיר הגבוהים מכיל גם יחידת מקפיא מאווררת, גם "שומר מקום" למקרר עתידי גדול יותר וגם מזווה צר שמכיל המון.

וכמובן, מיקום ואופי הפונקציות השונות. המיקסר ממוקם ליד פינת האפיה, פינת הבישול בין הכיריים לכיור ובסמוך אליה מגירת בקבוקים ותבלינים, כיור גדול יותר לבשרי וקטן יותר לחלבי "כדי לשטוף קערת סלט קטנה לא צריך כיור גדול". נישה מוסתרת למתקן נשלף לתליית מגבות המטבח, ועוד ועוד פרטים שתוכננו במחשבה רבה ובהתאמה מושלמת לצרכי הזוג.

וכמובן גם על התאורה ועל האסתטיקה לא פסחנו.

תאורה כללית, תאורת עבודה מתחת לארונות העליונים ותאורת נוי מהממת מעל האי.

הלקוחות ביקשו מצד אחד נקי נקי בעיניים ומצד שני קצת צבע. אז זה בדיוק מה שעשיתי:) שתי צלעות בלבן וצלע הגבוהים בפיסטוק עדין והכל משולב ביחידות פתוחות בגוון אלון. למשטח העבודה נבחר קיסר 5151 שאיתו גם חיפינו את הקיר וכך השגתי מראה אחיד ונקי. וגם.... שוב, נוחות תפעול. כך אין פוגות ורובה לנקות.

קיבלנו מטבח שיא הפרקטי והנוח ושיא הנקי והאסתטי.ומה חשוב לכם במטבח שלכם?בואו איתי לתמונות של המטבח האהוב הזה.


מקסימום אחסון. מותאם אישית במראה נקי ותאורה שמוסיפה כל כך הרבה:


קיר הגבוהים. מכיל המון. בגוון פיסטוק עדין:מפגש הלבן, הפיסטוק העץ והקיסר. מלכותי כאן.מלכותי. והעיקר: קל לניקוי. קיסר גם כחיפוי:


דלת הרמוניקה ומדף נשלף למיקסר:והנה המיקסר. נשלף בקלות, ללא מאמץ:דלפק אכילה בגובה ישיבה רגילה:אור. השתקפות. פרט:ומבט מהסלון (עליו נדבר בפוסט הבא) אל המטבח ואל החדר הגמיש (עליו דיברנו בפוסט הקודם):


הקבלן האלוף: דוד מימון

על עבודת הנגרות המורכבת והמושקעת: סימי צדקיהו ספייס עיצוב ויזמות

כסאות מטבח: Pick-Up כסאות תאורה: דורי קמחי תאורה אדריכלית אביזרי קישוט: Gali Livneh - גלי ליבנה, גיטה - כלים מעוצבים לבית, GOLF & Co גולף אנד קו ויום הצילומים לא היה יכול להתקיים בלי בני היקר אלקנה לויהמשך יבוא:) חלק ג': הסלון חלק ד': חדרי הרחצה
281 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page